Reference

Tereza Černá | na mateřské dovolené

Očekávala jsem příjemně strávený čas s hlínou. Což se vždy naplnilo. Tvoření mi přineslo velké potěšení, odpočinek a zapomenutí na všední starosti. Doporučila bych všechny workshopy, točení i kurzy. Vše je úžasné. Vše je pod vedením úžasné lektorky. Příjemné prostředí v Dílně U DUBU. Nejvíc mě okouzlil Květ života.

Terezka v Dílně U DUBU absolvovala: Dlouhodobý kurz ve Všestarech, workshop Vyřezávané lampy, workshop Malba oxidy 1 a 2, Benefiční malování pro Dílnu U dubu, workshop Hrníčky a lampičky, Individuální lekce točení na hrnčířském kruhu.


<iframe src=“https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpetra.machackova.77%2Fposts%2F10220399959177199&width=500″ width=“500″ height=“198″ style=“border:none;overflow:hidden“ scrolling=“no“ frameborder=“0″ allowTransparency=“true“ allow=“encrypted-media“></iframe>


Ivana Hrdličková | milovnice točení na kruhu

Keramika mě bavila už dříve, bohužel jsem nevěděla, kde bych našla nějakou dílnu. Až strýček Google mě (díky Bohu) navedl k Verče. A co jsem očekávala? Kopec hlíny a někoho, kdo mě k němu provede. U Verči si úžasně odpočinu. Rozšířila jsem si obzory, ať už se jedná o vyřezávání do předtočených nádob, malování, úžasné raku.

Doporučuji vřele vše, i když pro mě je srdeční záležitost točení na kruhu a raku výpal. Verča je trpělivá lektorka, kterou baví předávat dál nadšení pro práci s hlínou. Poradí, pomůže, má nápady, umí, má radost z pokroků svých žáků. Je u ní klid a pohoda.

Ivana v Dílně U DUBU absolvovala: Dlouhodobý kurz ve Všestarech, workshop Vyřezávané lampy, workshop Malba oxidy 1, Benefiční malování pro Dílnu U dubu, workshop Tvoříme na raku, workshop Raku výpal, Individuální lekce točení na hrnčířském kruhu.Lucie Polzerová | z rukodělných prací trochu korálkuji a teď se chystám na drátkování. Vše formou koukání na videa a pokus omyl

Tvoření z hlíny pro mě byla jedna velká neznámá, u Verči v dílně jsem pracovala s hlínou poprvé. Přineslo mi to velký klid, uspořádání myšlenek. Zjistila jsem, že zvládnu docela obstojně přenést nápad z hlavy přes ruce do hlíny. Je to bezvadný pocit. Moc jsem se těšila na každou lekci.

Nejvíc mi v srdci utkvěl klid a pohoda. Za sebe doporučuji workshopy a kurzy v Dílně U DUBU právě pro ten Verči klid a pohodu. Ještě se těším na lekci točení, snad sladíme termín. 

Lucka v Dílně U DUBU absolvovala: Měsíční kurz v Mokrovousech, workshop Vyřezávané lampy. Iva Matějovská

Chtěla jsem se naučit něco o keramice. Tvoření v Dílně U DUBU mi právě přineslo poznatky z práce s hlínou. Její zpracování, zdobení, sušení, malování, glazování, vypalování apod. A také to, že se dokáže přetvořit obyčejná hlína v krásný výrobek. Díky Verče, která ráda vše vysvětlí, je trpělivá a vstřícná, poradí s výrobkem, který si navrhnu, mám radost z vlastních výrobků, na která se doma ráda dívám. Určitě bych kurzy keramiky doporučila všem, kteří chtějí zkusit něco nového a mají dostatek trpělivosti a pečlivosti. A doporučuji je proto, že je to velmi zajímavá práce, která inspiruje k tvůrčí a kreativní činnosti.

Iva v Dílně U DUBU absolvovala: dlouhodobý kurz ve Všestarech, workshop Malování oxidy 1 a 2, workshop Raku výpal, Individuální lekci točení na hrnčířském kruhu. Zuzka Zvěřinová | víla, mimozemšťan, žena, maminka, psychoterapeut, milovnice života, učitelka cizích jazyků, kreativec

Těšila jsem se, že si budu moct tvořit keramiku. Většinou nemám žádná specifická očekávání, spíš se na vše nové těším, jsem otevřená a nechávám se vést proudem kreativity. Tvoření v Dílně U DUBU mi přineslo vztah s hlínou. Schopnost se napojit na dějiny hlíny, možnost potkat nové lidi se stejnou vášní pro keramiku, vytvořit si, co se mi líbí. Nejvíc mi při tvorbě s hlínou v Dílně U DUBU utkvělo to, že lidé mohou být velmi rozdílní, ale to hlíně nevadí. Dává všem stejně a šlikruje lidi dohromady!

Doporučuji, aby si každý všechno vyzkoušel. Hlína je stmelení, je dobrá v samotě a tichosti, i v kruhu komunity bzučícího úlu. Je to místo, kde může člověk v klidu tvořit a sdílet.

Zuzka v Dílně U DUDU absolvovala: Dlouhodobý kurz ve Všestarech, workshop Vyřezávané lampy, speciální workshop Bohyně v hlíně, workshop Malba oxidy 1 a 2, Benefiční malování pro Dílnu U DUBU, Individuální lekce točení na hrnčířském kruhu.