Workshopy s keramikou

Všechna Zastavení s keramikou a hlínou jsou soukromou akcí uzavřené skupiny nadšených zájemců o tvoření s hlínou a poznávání keramického světa. Do tohoto světa vás velmi ráda vezmu nahlédnout já i moji další přátelé a zároveň lektoři keramiky → Kontaktujte mě zde ←


Zastavení s keramikou / RAKU výpal

sobota 27. dubna 2019

K workshopu s RAKU výpalem jsem přizvala Petra Tomse, který nás provede celým procesem japonské techniky pálení keramiky. Na workshopu si můžete zakoupit nádoby a následně si je zkusit vypálit živým plamenem v plynové peci. Pro zájemce o vlastní výrobky do výpalu připravuji také Zastavení s hlínou / Tvoříme na RAKU, proběhne v sobotu 6. dubna 2019 od 13 do 17 hodin.

 

 


Zastavení s hlínou / Tvoříme na RAKU výpal

sobota 6. dubna 2019, 13-17 hodin

Workshop pro skupinu odvážných, která se přihlásila na celodenní RAKU výpal.

 


Zastavení s keramikou / Malba oxidy 2. na kameninu

sobota 2. února 2019 / uzavřený workshop

Workshop pro uzavřenou skupinu, která již absolvovala základy malby oxidy v minulém roce. Podrobnosti → pro účastnice naleznete zde ←.

 


Zastavení s keramikou / Malba oxidy 1. na kameninu

neděle 3. února 2019

Znovu jsem k sobě pozvala svoji kamarádku Majku Krajnou, která vede kurzy keramiky v Brně. Její specialitou je malba oxidy na syrové a přežahnuté výrobky. Pro velký zájem a mé obrovské nadšení pro malbu na kameninové nádoby zopakujeme → listopadové Zastavení s keramikou na téma malba oxidy ←

Opět se zaměříme na oxidy kobaltu, které budeme aplikovat na přežahnuté kachle, talíře, misky, vázy, džbánky a další zboží. Vyzkoušíme si ale i malbu na syrové výrobky. Výrobky budou k zakoupení přímo během workshopu, podobně jako při → Zastavení s hlínou / Vyřezávané lampy ←.

Já a Majka vám předem vytočíme rozmanité tvary a velikosti výrobků, abyste měli z čeho vybírat. Majka pak podrobně vysvětlí a ukáže techniku malby. Přihlásit se můžete opět na mém mailu.

 


Zastavení s hlínou / Vyřezávané lampy

Změna termínu sobota 1. prosince 2018

sobota 12. ledna 2019 od 13 do 17 hodin / PLNĚ OBSAZENO, děkuji!

sobota 26. ledna 2019 od 13 do 17 hodin

V lednu připravuji dva oblíbené workshop s vyřezáváním keramických lamp. Přihlásit se můžete na mém mailu. Jak vypadal workshop, který proběhl v srpnu se můžete podívat tady.

 


Zastavení s keramikou / Malba oxidy na kameninu
sobota 10. listopadu 2018

Na tento workshop se sama moc těším, protože se na něm také přiučím. Pozvala jsem k sobě domů moji kamarádku Majku Krajnou, která vede kurzy keramiky v Brně. Její specialitou je malba oxidy na syrové a přežahnuté výrobky.

My se zaměříme na oxidy kobaltu, ale i jiné, které budeme aplikovat na přežahnuté kachle, talíře, misky, vázy, džbánky a další zboží. Vyzkoušíme si ale i malbu na syrové výrobky. Výrobky si buďto můžete připravit svoje, např. v rámci mých kurzů či individuálních lekcí točení. Nebo máte možnost si je zakoupit přímo během workshopu, podobně jako při Zastavení s hlínou / Vyřezávané lampy. Já a Majka vám předem vytočíme rozmanité tvary a velikosti výrobků, abyste měli z čeho vybírat. Majka pak podrobně vysvětlí a ukáže techniku kreslení. Přihlásit se můžete opět na mém mailu.

 


Zastavení s hlínou / Hrnečky a lampičky / neděle 16. září 2018

Čeká vás zastavení s hlínou, chvíle klidu, vyčištění hlavy a na konci workshopu několik vlastních autentických výrobků. Inspirace bude dost. Podrobnosti najdete v článku tady. Přihlášení na mém mailu.

 


Zastavení s hlínou / Vyřezávané lampy / neděle 26. srpna 2018

Workshop již proběhl, podrobnosti o něm jsem zveřejnila zde. Jak jsme si Zastavení s hlínou užily si můžete prohlédnout tady.

 


Workshop Bohyně v hlíně / Velký pátek 30. března 2018