Intenzivní kurz malby | LÉTO 31.7. – 3.8.

3.600,00

Kurz MALBY pro úplné začátečníky i pokročilé. Malbou a jejími základy vás provede královéhradecký malíř, kreslíř a sochař Lukáš Bezvoda. Pomůcky, barvy, štětce jsou součástí kurzovného.


  • Termíny intenzivního letního kurzu malby / 31.7. až 3.8. od 17 do 20 hodin

Kurz je určen pro max. 6 lidí.

Kurz malby se bude konat v ateliéru keramiky (prosotory Pilnáčkovy továrny, Pospíšilova 281, Slezské předměstí, Hradec Králové) anebo v plenéru. Lektor: malíř a sochař Lukáš Bezvoda.

Není skladem

Kategorie: , Štítky: , ,

Popis

V kurzu MALBY s Lukášem Bezvodou se zaměříte na akvarel, akryl, tuš, stejně jako míchání barev, barevnou harmonii a další potřebné informace a dovednosti z malby.

Akvarelové barvy jsou oblíbenou technikou snad všech umělců. Dozvíte se vše potřebné k tomu, abyste mohli začít právě s ním. Kromě toho se v průběhu práce seznámíte s užitím teorie barev, vrstvením, tónováním, rozpíjením barev, lazurováním a kombinováním akvarelu s jinými médii. Kurzy připravujeme tak, aby je snadno zvládli i úplní začátečníci. Na své si přijdou i ti, kteří už si akvarelové malby zkusili a rádi by tuto techniku profesionálně rozvinuli.

V dalších lekcích se dostaneme k použití tuše a kombinované technice vrstvení tuší, v minulosti používané v Japonsku a Číně.

U malby akrylovými barvami se zaměříme na to, jak zvládnout jejich rychlé zasychání i intenzívní pigmenty. Akryl dokáže imitovat téměř všechny barevné techniky, jen musíme vědět, jak na to. Navíc lze akryl využít jak pro lazurní, tak i pro pastózní malbu.

V KURZU MALBY získáte také hodně informací o míchání barev, jak dosáhnout barevné harmonie v obraze či jak namalovat pozadí, aby ladilo s ústředním motivem obrazu.

Termíny intenzivního letního kurzu malby / 31.7. až 3.8. od 17 do 20 hodin


Lektor: Lukáš Bezvoda

Pomůcky jsou součástí kurzovného.

Více o Lukáši Bezvodovi

Lukáš Bezvoda / kresba Hradce Králové

Lukáš Bezvoda je vystudovaný figurální sochař, ale posledních několik let se intenzivně věnuje malbě a kresbě, a to jak figurální, tak i kresbě krajiny v plenéru. V minulosti vedl kurzy pro začátečníky i pokročilé.

„Výklad pojetí kultury, která je vším, čím se lidský život liší od života zvířat a čím se povznáší nad animální podmínky.

S tím souvisí represivní působení kultury na jednotlivce – lidé jsou nuceni zříci se svých přirozených pudů za účelem ovládnutí přírody pro dobývání životních statků. Člověk se snaží před utrpením uniknout – ať už prostřednictvím samoty, chemické intoxikace anebo přesunu libida, tzv. sublimace pudů, která se může projevovat účastí na kolektivní snaze ovládnout přírodu, společnost atd. (kulturní sublimace) nebo uspokojením prostřednictví náboženství či umění.

Pozorujeme, že většina lidí poslouchá příslušné kulturní zákazy jen pod vnějším nátlakem. Právě sem náleží většina toho co se dozvídáme o morální nespolehlivosti člověka. Narcistické uspokojení z kulturního ideálu náleží též k oněm silám, které úspěšně čelí kulturnímu nepřátelství uvnitř kulturní oblasti. Příroda by od nás ovšem nežádala žádná půdová omezení, ponechala by nám volnost, ale má svůj zvláště účinný způsob jak nás omezovat.

Hlavní úlohou kultury, jejím nejvlastnějším důvodem je nás chránit před přírodou. Být umělcem je prosté… je těžké být prostým.“

Lukáš Bezvoda / kresba Hradce Králové
Lukáš Bezvoda / kresba portrét
Lukáš Bezvoda / Malba / Cyklus EVA / 2022
Lukáš Bezvoda / Malba / Cyklus EVA / 2022

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Intenzivní kurz malby | LÉTO 31.7. – 3.8.”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *