Kurz kresby | PONDĚLÍ | jaro

3.000,00

Kurz KRESBY pro začátečníky i pokročilé. Kresbou a jejími základy vás provede královéhradecký malíř, kreslíř a sochař Lukáš Bezvoda. Pomůcky jsou součástí kurzovného.


  • Termíny dlouhodobého kurzu / LICHÉ PONDĚLÍ od 17 do 20 hodin
  • V těchto termínech / 24. dubna, 8. května / POZOR kurz se koná i ve státní svátek 8. května, 22. května, 5. června, 19. června

Kurz je určen pro max. 6 lidí.

Kurz kresby se bude konat jednou za 14 dní v liché týdny v ateliéru keramiky (prosotory Pilnáčkovy továrny, Pospíšilova 281, Slezské předměstí, Hradec Králové) anebo v plenéru. Lektor: malíř a sochař Lukáš Bezvoda.

 

Není skladem

Kategorie: , , Štítky: , ,

Popis

Toužíte umět kreslit, ale vůbec netušíte, jak začít? Baví vás objevovat svět novým způsobem?

Cílem kurzu kresby bude postupně objevit techniku kresby a osvojit si její základy. Kurz kresby je určen začátečníkům. Probereme základy kresby tužkou a uhlem, vyzkoušíme si lineární kresbu, stínování jednodušších i složitějších zátiší, naučíme se, jak zobrazit různé materiály a vysvětlíme si základy perspektivy.


  • Termíny dlouhodobého kurzu / LICHÉ PONDĚLÍ od 17 do 20 hodin
  • V těchto termínech:
  • 24. dubna
  • 8. května / POZOR kurz se koná i ve státní svátek 8. května
  • 22. května
  • 5. června
  • 19. června

Lektor: Lukáš Bezvoda

Kresba je základem pro všechny další techniky a umožní vám pokračovat v libovolném uměleckém směru. Díky ní mnohem jednodušeji dostanete své nápady z hlavy na papír.

Pomůcky a papíry jsou součástí kurzovného.

Více o Lukáši Bezvodovi

Lukáš Bezvoda / kresba Hradce Králové

Lukáš Bezvoda je vystudovaný figurální sochař, ale posledních několik let se intenzivně věnuje malbě a kresbě, a to jak figurální, tak i kresbě krajiny v plenéru. V minulosti vedl kurzy pro začátečníky i pokročilé.

„Výklad pojetí kultury, která je vším, čím se lidský život liší od života zvířat a čím se povznáší nad animální podmínky.

S tím souvisí represivní působení kultury na jednotlivce – lidé jsou nuceni zříci se svých přirozených pudů za účelem ovládnutí přírody pro dobývání životních statků. Člověk se snaží před utrpením uniknout – ať už prostřednictvím samoty, chemické intoxikace anebo přesunu libida, tzv. sublimace pudů, která se může projevovat účastí na kolektivní snaze ovládnout přírodu, společnost atd. (kulturní sublimace) nebo uspokojením prostřednictví náboženství či umění.

Pozorujeme, že většina lidí poslouchá příslušné kulturní zákazy jen pod vnějším nátlakem. Právě sem náleží většina toho co se dozvídáme o morální nespolehlivosti člověka. Narcistické uspokojení z kulturního ideálu náleží též k oněm silám, které úspěšně čelí kulturnímu nepřátelství uvnitř kulturní oblasti. Příroda by od nás ovšem nežádala žádná půdová omezení, ponechala by nám volnost, ale má svůj zvláště účinný způsob jak nás omezovat.

Hlavní úlohou kultury, jejím nejvlastnějším důvodem je nás chránit před přírodou. Být umělcem je prosté… je těžké být prostým.“

Lukáš Bezvoda / kresba Hradce Králové
Lukáš Bezvoda / kresba portrét
Lukáš Bezvoda / Malba / Cyklus EVA / 2022
Lukáš Bezvoda / Malba / Cyklus EVA / 2022

 

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kurz kresby | PONDĚLÍ | jaro”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *