GRAFIKA – RAZÍTKA a jejich využití na textil a obraz / 3.3.

1.100,00

NOVINKA v našich kurzech! Nově přicházíme s grafickou dílnou, ve které se naučíte nové výtvarné techniky. 

Termín: neděle 3. března od 13 do 17 hodin.

Provedeme vás výrobou razidla podle svého motivu nebo podle předlohy. Vyzkoušíte si techniku tisku z výšky (linoryt) na textil a papírové podklady. Vzniknou tak originální obrazy na látce i na papíru. Vysvětlíme vám, jak správně aplikovat tisky a jaké využívat materiály.

Není skladem

Kategorie: Štítek:

Popis

Chcete vlastnoruční autorský POTISK TRIČKA? Nebo unikátní kuchyňské UTĚRKY či PROSTÍRÁNÍ? Anebo originální POTISK POLŠTÁŘKŮ? Anebo vlastní autorská přání a grafické obrazy?

Tak tohle je přesně pro vás!

Zveme vás na naši novinku ve workshopech GRAFICKOU DÍLNU, kde si pod vedením zkušené lektorky krok za krokem vytvoříte VLASTNÍ ORIGINÁLNÍ RAZÍTKA.

K čemu je dobré mít vlastní razítko? PRO POTISK VAŠÍM AUTORSKÝM MOTIVEM na všelijaké povrchy – od originálních balicích papírů, přáníček, dárkových krabiček, až po vlastní kolorované tištěné obrázky a textil.

Mrkněte na fotky, co všechno se jedním razítkem dá vytvořit – ozdobit – natisknout a kolorovat ❤️


Průběh workshopu:

Váš vlastní návrh nebo návrh  z předlohy přeneseme na povrch vyřezávané formy (desky). Rýt budeme linorytovými rydly do gumové destičky, vytvoříme si tedy matrici / raznici, kterou můžeme obtiskávat na rozličné povrchy.

Seznámíte se s technikou tisku z výšky, s bezpečností práce s nástroji a s různými možnosti práce s razítky. Razítka můžete po zhotovení aplikovat na papír (balící papíry, vizitky, přáníčka), ale také na textil (módní oděvy, projekty pro výzdobu domova…) nebo vytvářet různé koláže. Své tisky můžete kolorovat a nechat tak vzniknout originálním uměleckým dílům.

Lektor: Martina Panchártková

O lektorce

Martina Panchártková je učitelkou výtvarného oboru na Základní umělecké škole Přelouč a na Základní umělecké škole Pardubice-Polabiny. Podílí se na tvorbě různých výtvarných dílen pro děti i dospělé. Má neustálou tendenci se vzdělávat a učit se nové techniky grafiky a tvorby obecně. Mimo výtvarných činností se věnuje hudbě a zpěvu a hraje divadlo.

„Ve své tvorbě se věnuji převážně grafickému designu, focení, tvorbě ilustrací, šiju a ráda vyrábím kostýmy a loutky. Velkou zálibu jsem našla v ruční grafice (tisk z výšky – linoryt). Miluji tuto techniku a baví mě ji posouvat dál, hledat různé možnosti, zkoušet různé materiály při tisku. Mám ráda přírodní materiály. Někdy vytvořím objekt z přírodnin, někdy kostým z odpadních materiálů.

Velice často pracuji s tématem vlastní osobnosti, identitou, inspiruji se často svými vzpomínkami z dětství. Celkově mě hodně ovlivňuje v tvorbě dětský svět a jeho příběhy, pohádky, postavy, zvířata z pohádek. Můj oblíbenec je český sochař a malíř František Skála.“


Storno podmínky

V době od 60 dnů do 30 dnů před zahájením kurzu nebo workshopu je storno poplatek ve výši 30 % ceny kurzu nebo workshopu. Od 29. do 14 dnů před zahájením kurzu nebo workshopu je storno poplatek 50 % z ceny kurzu, 13 dnů až 8 dnů je storno poplatek 75 % z ceny kurzu. Méně než 7 dnů před zahájením kurzu nebo workshopu je storno poplatek 100 % z ceny kurzu.

Pokud se nemůžete zúčastnit kurzu / workshopu, můžete svou rezervaci postoupit jinému účastníkovi, kterého si zajistíte sámi. Vždy se snažíme o přátelskou domluvu.


 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “GRAFIKA – RAZÍTKA a jejich využití na textil a obraz / 3.3.”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *