O mně

Jmenuji se Veronika Volejníková a jsem bývalá makreťačka a novinářka, která ve svých Kristových letech dospěla k tomu, že je na čase začít dělat to, co jde přímo ze srdce.

Před čtyřmi lety jsem se poprvé seznámila s hlínou ve formě, která mi umožnila z ní vytvořit keramiku.

Moje láska k hlíně se začala prohlubovat a já v ní našla velkou učitelku i terapeutku zároveň.

Já a hlína

Náš vztah pokračoval ve velice vřelém duchu na pravidelných kurzech v Novém Bydžově. Při nich jsem čím dál častěji usedala i za hrnčířský kruh.

Právě za kruhem jsem pochopila, že hlína umí být i tvrdá kaučka – nedá se jen tak a už vůbec mi nedá nic zadarmo. A tak mám doma obsáhlou sbírku hrnečků všech možných velikostí.

A kromě jiného i tato vydatně se rozšiřující sbírka mě přiměla k tomu, abych si konečně šla za svým cílem – naučit se točit stejné hrnečky a velké aromalampy.

Plním si svůj sen

Aromalampami a hrnečky ale moje snové výhledy nekončí.

Postupem času ke mě začala více a více přicházet představa, v níž lásku k hlíně a keramice předávám dalším lidem.

Kurzy keramiky = prostor pro setkání s hlínou — KLIKNĚTE ZDE


Hlína, její podstata i nepoddajnost, mě vždy vezme doslova za srdce.

U hrnčířského kruhu vypínám všechny zaběhlé, zastaralé a nepotřebné automatické režimy. Jednoduše musím, protože hlína mi jen tak nedovolí myslet na něco jiného. Jediné, co je potřeba je zapojit své tělo, opřít se do toho celou svou bytostí a naslouchat hlíně – umět se vypnout a DO HLÍNY PŘEDAT OTISK SVÉHO SRDCE. 

To je to, co cítím jako velkou výzvu a důvod, proč i v budoucnu chci s hlínou zůstat v úzkém spojení a tohle propojení s Matkou Zemí předávat dalším lidem formou kurzů či workshopů.“

Odvážila jsem se

Idea začala nabývat na konkrétnějších obrysech. Po narození syna jsem usoudila, že mi skončil čas her a nastala doba, kdy si mohu dovolit plnit své sny, protože už jsem velká holka.

Takže, kdy jindy se vydat na intenzivní kurz keramiky, než právě v době mateřské dovolené? A tak jsem na konci roku 2016 strávila podzim v keramické škole v Kohoutově. Užila jsem si mnoho hodin za hrnčířským kruhem, naučila se spoustu zajímavých technik práce s hlínou a rozšířila si své keramické obzory.

Moje Dílna U dubu a moje kurzy

Teď doma buduji vlastní keramickou dílnu a už rok pořádám kurzy keramického tvoření v Centru pro rodinu Beránek ve Všestarech.

Plánuju kurzy v malé vísce Mokrovousy.

Na přání pořádám víkendové nebo jednodenní keramické tvoření, většinou s točením na kruhu, u sebe v dílně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *