Ve spolupráci s malířem a sochařem Lukášem Bezvodou máme u mě v ateliéru zcela nový KURZ KRESBY.
Jsem moc ráda, že se Lukáš propojil s mojí vizí a tím, jaké kurzy a workshopy chci ve svém ateliéru nabízet.
Takže pro všechny své stávající, nové i budoucí kurzisty nabízím možnost, jak proniknout do kresby a jak ji pak využít i (nejen) v tvorbě a dekorech keramiky. Na kurzy kresby ale mohou přijít i ti, kteří se chtějí věnovat jen kresbě.
Startujeme v ÚTERÝ 12. dubna 2022 / 17 – 19,30 hod. / TERMÍN JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN.
Další termín ÚVODNÍ LEKCE je STŘEDA 13. dubna 2022 / 17 – 19,30 hod. / → PŘIHLÁŠENÍ TADY ←
Na tyto dvě první lekce bude navazovat dlouhodobý kurz kresby pod vedením Lukáše. Přihlášení tady:
Věřím, že i vás potěší možnost se posunout v další výtvarné technice. Info o kurzu i Lukášovi najdete níže. Těšíme se na vás, Veru a Lukáš.
Přiložené foto: kresba a malba by @Lukas Bezvoda
O kurzech kresby v ateliéru a Dílně U DUBU
Toužíte umět kreslit, ale vůbec netušíte, jak začít? Baví vás objevovat svět novým neotřelým způsobem?
Cílem kurzu kresby bude postupně objevit techniku kresby a osvojit si její základy. Kurz kresby je určen jak úplným začátečníkům, tak i pokročilým. Probereme základy kresby tužkou a uhlem, vyzkoušíme si lineární kresbu, stínování jednodušších i složitějších zátiší, naučíme se, jak zobrazit různé materiály a vysvětlíme si základy perspektivy.
Lektor: Lukáš Bezvoda
Kresba je základem pro všechny další techniky a umožní vám pokračovat v libovolném uměleckém směru. Díky ní mnohem jednodušeji dostanete své nápady z hlavy na papír.
Pomůcky a papíry jsou součástí kurzovného.
Více o Lukáši Bezvodovi
Lukáš Bezvoda je vystudovaný figurální sochař, ale posledních
několik let se intenzivně věnuje malbě a kresbě, a to jak figurální,
tak i kresbě krajiny v plenéru. V minulosti vedl kurzy pro začátečníky i
pokročilé.
„Výklad pojetí kultury, která je vším, čím se lidský život liší od života zvířat a čím se povznáší nad animální podmínky.
S tím souvisí represivní působení kultury na jednotlivce – lidé jsou nuceni zříci se svých přirozených pudů za účelem ovládnutí přírody pro dobývání životních statků. Člověk se snaží před utrpením uniknout – ať už prostřednictvím samoty, chemické intoxikace anebo přesunu libida, tzv. sublimace pudů, která se může projevovat účastí na kolektivní snaze ovládnout přírodu, společnost atd. (kulturní sublimace) nebo uspokojením prostřednictví náboženství či umění.
Pozorujeme, že většina lidí poslouchá příslušné kulturní zákazy jen pod vnějším nátlakem. Právě sem náleží většina toho co se dozvídáme o morální nespolehlivosti člověka. Narcistické uspokojení z kulturního ideálu náleží též k oněm silám, které úspěšně čelí kulturnímu nepřátelství uvnitř kulturní oblasti. Příroda by od nás ovšem nežádala žádná půdová omezení, ponechala by nám volnost, ale má svůj zvláště účinný způsob jak nás omezovat.
Hlavní úlohou kultury, jejím nejvlastnějším důvodem je nás chránit před přírodou. Být umělcem je prosté… je těžké být prostým.“