Jsem keramička, lektorka a opět markeťačka


Kurzy, lampy, Marketing pro tvůrce, Moje tvorba, Uncategorized / Pondělí, 30 března, 2020

Moji drazí, představuji vám novou Veru – keramičku, lektorku a opět markeťačku a novinářku.

Dneska mi na facebookové stránce přistál 800. sledovatel. Mám radost. Velkou. Mé několikaleté počínání v keramice a jeho sdílení má význam a má své sledovatele. Moc mě to těší, protože většina z vás ke mně přišla na moje osobní pozvání anebo protože jste sami chtěli. Děkuju vám z celého srdce.

Prostřednictvím svého Facebooku vás beru k sobě do dílny, na kurzy, na workshopy i do svého soukromí.

Ve všech těchto oblastech se mi teď obrátil svět vzhůru nohama. Už jste pravděpodobně zaznamenali moji snahu vyzvat ostatní tvůrce, řemeslníky a keramiky k aktivitě v jejich „byznysech“ či podnikáních, aby nám to české dobré řemeslo nezdechlo na koronu.

Vím, že mnozí z vás mě sledujete, protože máte rádi moje lampy anebo vás baví moje pojetí workshopů a kurzů. Za tohle jsem vám nesmírně vděčná. Věřte, že se moc těším, až opět budu sdílet něco z mé anebo workshopové tvorby.

Ale, já jsem také bývalá novinářka a markeťačka a ta, které věděla, jak na komunikaci pro jiné – tomu oboru se říká PR (čtěte píár). Všechny dovednosti, které mě moje minulá profese naučila, jsem uvedla v život také ve své keramické tvorbě.

Ale je to jiné – nemluvím a ani nepíšu o jiných, což byl můj dřívější dennodenní chleba. Teď na svém Facebooku či Instagramu mluvím hlavně o sobě, o své tvorbě, o kurzech, o workshopech, o práci mých kurzistek a o radosti a lásce, kterou mě tohle všechno naplňuje.

Jenže doba se nám za poslední tři týdny změnila. Nebojte, teď se vám tady nerozpláču. (Už jsem se totiž vybrečela.) A i já na tuhle radikální změnu reaguji.

Není nutné zdlouhavě vysvětlovat, jak se teď cítím, co teď aktuálně řeším a prožívám. Protože to žijeme všichni.

Chci vás ubezpečit, že moje tvorba na koronu nezdechne. Neupadá ani nápad s mojí výzvou TVOŘTE s hlínou DOMA. Naopak, stále máte zájem o hlínu, o razítka od Rélyéfu, stvořila jsem pro vás uzavřenou facebookovou skupinu, kde sdílíme rady a tipy na domácí tvoření s hlínou. Už mi od vás dorazilo i pár krabic výrobků na první výpaly. Mám opravdu převelikou radost.

Co je jinak

Pocítila jsem velkou potřebu podpořit své přátele a sledovatele, kteří se taktéž jako já, zabývají tvorbou, řemeslem, keramikou. Podpořit je v tom, co umím skvěle – v jejich vlastní komunikaci.

Samovolně tak vznikl „projekt“ o tom, jak já vidím komunikaci nás tvůrců v této době. Tady u mě na webu už vyšlo pár článků a plánuju další.

Moje rady by mohly být i obecně platné pro jakýkoliv jiný obor, ale já soustředím pozornost především na tvůrce a řemeslo. Znám tohle prostředí, znám lidi, kteří se autorskou tvorbou zabývají, znám ty, kteří vedou kurzy a workshopy a také znám jejich současné bolesti. Vždyť je sama prožívám. Mám zavřenou dílnu, kurzy, workshopy. Moje příjmy rapidně klesly.

Ale vy mě už nějakou dobu znáte, buďto virtuálně nebo osobně, a víte, že jsem poměrně dost houževnatá. Kdysi mi to řekla jedna z mých nejbližších přítelkyň. Znám ji od první třídy a je to pár let, kdy mě po některém z mých životních kolapsů, otitulovala tímhle slovem „houževnatá“.

Prostě, co mě nezabije, to mě posílí a co mě zabije, tak to mě zabije a netřeba to řešit. Ale vydržím hodně a vždycky se snažím slovo „problém“ vyměnit za slovo „výzva“.

Komunikaci mám v krvi a když to umím, a praxe potvrzuje, že levá na to nebudu, tak dávám v šanc své dovednosti nám – tvůrcům.

I teď věřím, že řemeslo má zlaté dno a že má velký smysl tuhle myšlenku posílat dál a hlavně – ukazovat, co to znamená „dělat řemeslo“, i kdyby na hobby úrovni.

Takže, tohle jsem teď já.

Královna růžových lamp z Dílny U DUBU, kde hned po skončení karantény udělám s vámi všemi velkou objímací a hliněnou párty! A taky jsem ta, ve které se znova probudila markeťačka a novinářka, která je tady pro ostatní tvůrce. Prosím, ale jenom pro ty, které tohle téma zajímá a kterým už také došlo, že bez komunikace to v dalším novém svět po koronaviru nepůjde.

Veru.


Jsem Veru z Dílny U DUBU, keramička, lektorka keramiky a taky bývalá markeťačka a novinářka. A to je přesně to, z čeho nyní čerpám. Ze svých zkušeností a dovedností, které mě moje bývalá profese naučila. Tedy, komunikovat. A k tomu samému vyzývám i vás, milí tvůrci.

2 Replies to “Jsem keramička, lektorka a opět markeťačka”

 1. Milá Královno růžových lamp.
  Děkuji Ti za to, že jsi.
  Děkuji Ti, že jsi mi ukázala další možnosti tvorby.
  Hlína je díky Tobě moje nová láska.
  Veru jsi mojí inspirací v podnikání , marketingu a životě.
  Počítej se mnou na večírek 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *