Závěrečná vernisáž roku 2022: Děkuji. Nekončíme, TVOŘÍME DÁL. Od ledna v nových prostorech


Kurzy, Moje tvorba, Uncategorized / Pátek, 2 prosince, 2022

Milí kurzisté, milí přátelé moji a ateliéru,

letošní velké grand finále kurzů keramiky bylo nejen velkou oslavou vaší tvorby v keramice, kresbě a malbě, ale také mým rozloučením s prostorem současného ateliéru. Dovolím si tady s vámi sdílet to, co jsem na živo sdílela včera večer na naší poslední výstavě a vernisáži podzimních kurzů keramiky, kresby a malby, které se od září konaly v Ateliéru a Dílně U DUBU.

Milí přátelé,

nejprve jsem chtěla vypočítat kolik hlíny nám prošlo pod rukama, kolik času jsme strávili v ateliéru, kolik pecí jsem v tomto podzimním kurzu vypálila, kolik pláten a papírů se pomalovalo a pokreslilo, kolik barev, uhlů a štětců se spotřebovalo, ABY TOHLE VŠECHNO, CO TADY VIDÍME MOHLO VZNIKNOUT.

Jenže to není to podstatné.

Dnešek, tahle chvíle, začátek adventu, mě už od rána vede k ohlédnutí se za celým tímto rokem, který byl a je posledním rokem mé Dílny U DUBU v těchto prostorech.

Letošní rok, který konečně nebyl plný moribundusových omezení, byl plný tvorby, práce, nových kurzů a nových kurzistů. Byl nádehrný a taky nesmírně náročný. A ekonomická situace a cenová náročnost provozu ateliéru a dílny mě postavila před velké a těžké rozhodnutí, které mě dovedlo k velkým změnám.

Takže v tuto chvíli moc děkuji Artičoku za jeho prostory a za přijetí mojí Dílny U DUBU.

V podzimních kurzech keramiky tvořilo 44 kurzistů.

V podzimních kurzech kresby a malby 20 kurzistů.

V průběhu roku 2022 dílnou a ateliérem prošlo dalších 40 kurzistů keramiky, 20 kurzistů kresby a kolem 40 kurzistů z workshopů externích lektorů intuitivní malby či šití z kůže. A dalších 30 kurzistů ke mě chodí na individuální lekce keramiky a točení na kruhu.

To jsou skoro dvě stovky tvůrců.

200 tvůrců v letošním roce prošlo ateliérem a Dílnou U DUBU.

200 tvůrců se odvážilo tvořit.

200 lidí se tady zastavilo a chvíli svého života se věnovalo tomu, po čem naše duše volá.

TVORBĚ. KLIDU. KRÁSNU. SAMI SOBĚ.

Jsem vděčná, že se tohle děje.

Jsem vděčná, že můžu být součástí těchto vašich chvil.

Protože dnešní doba zaměřená na výkon, na cíl, na množství, na dokonalost, v nás umí drtit odvahu cokoliv vytvořit (aby to bylo dost dobrý) a taky odvahu dovolit si se zastavit a chvíli spočnout (protože to se přece nedělá).

Ať je váš letošní advent právě takový. Z celého srdce nám všem přeji, ať je zastavením a tichem, abychom zas uslyšeli svou tvůrčí duši.

A u tvorby se s vámi opět těším na viděnou v nových prostorech. Nekončíme, TVOŘÍME DÁL.

Od ledna 2023 se budeme potkávat v novém ateliéru a Dílně U DUBU na adrese Pilnáčkova továrna, Pospíšilova 281, Hradec Králové, Slezské předměstí.

Krásné adventní dny, Veru a Dílna U DUBU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *