DEN OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ v Dílně U DUBU


Chcete mi koukat pod ruce, když točím? Chcete si povídat o keramice, kurzech nebo se zeptat, jak se táhne ucho na hrnku?

Chcete mě přijít jen pozdravit a koupit si hrneček, nebo rovnou dva, a vybrat si lampu nebo aromalampu?

Chcete vědět, co je u mě, po roce od posledního dne otevřených ateliérů, nového?

Přijměte mé srdečné pozvání ke mě na zahradu. Stejně jako vloni se zapojuji do celorepublikové akce Dny otevřených ateliérů. Letos jsou v Královéhradeckém kraji naplánované na třetí červnový víkend.

Moc ráda vás přivítám a nechám nakouknout pod pokličku své tvorby v sobotu 15. června 2019 od 13 do 18 hodin.

Zvu všechny své kurzisty a kurzistky, sousedy, kamarády, rodinu a příznivce hlíny a keramického tvoření. Těším se na vás!

Letos chystám jednu velkou specialitku – výstavu velkoformátových fotografií s názvem „Cesta hrnku“. Část z vybraných obrazových dokumentů toho, jak vzniká hrneček, pochází od mého muže – fotografa Jiřího Gangura, → jeho tvorbu můžete vidět u něj na webu zde ← .

A tady se podívejte, jak to u mě vypadalo → vloni v červnu při Dnu otevřených ateliérů.

Co chystám na Den otevřených ateliérů v Dílně U dubu
  • Ukázky točení na hrnčířském kruhu
  • Benefiční prodej malované keramiky, kterou malovaly moje skvělé kurzistky a které se tak rozhodly podpořit mou vizi OTEVŘENÉ DÍLNY U DUBU. O vizi a mých plánech si můžete přečíst tady. 
  • Výstavu a prodej lamp na svíčku, aromalamp, hrnečků a dalších mých produktů.
  • Výstavu velkoformátových fotografií s názvem „Cesta hrnku“.
  • Povídání o tom, jak vzniká hrneček.

Těším se na vás! Veru.

Benefiční malování pro Dílnu u dubu

Moje milé dámy, které kobalt považujete za svou krevní skupinu! 
Už jsem předeslala, jaký to zas punk a „inovace“ chystám. Takže vás k tomu zvu – v neděli 2. června od 14 do 18 hodin budu mít u sebe kobalt, štětce, hrnky, džbány atd. A budu malovat. Budu vděčná, když si najdete chvilku a nenecháte mě v tom samotnou.

Přijďte mi pomoct s malováním zboží, které chci při Dnu otevřených dveří benefičně prodávat a vytvořit tak finanční základ pro vybavení dílny, resp. pro realizaci mého snu o komunitní keramické dílně. Více o tom, co jsem si vysnila a co chci v budoucích měsících a letech realizovat čtěte tady ← na webu záložka „Moje vize / Moje otevřená dílna“.

• Video • → POZVÁNKA NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v Dílně u dubu ← 

Opatrujte sebe i své sny! Těším se na vás, Veru.

Moje všednodenní poezie

Ze srdce vám chci popřát dobrou noc touhle poetickou fotografií, kterou doprovodí něžné verše o třeba jemnohmotném vnímání hlíny a světa.

Ale jsem po dvou dnech s marodným mláďátkem v takovém roz-po-ložení, že jdu raději padnout ústy rovnou do polštáře. Dobrou noc. A dycky autenticky!

Všechno jinak / zrušený workshop

Máme za sebou pár intenzivních dnů, ve kterých bylo všechno jinak, než jak jsem dlouho před tím plánovala 🏡🌳

Proběhla u nás doma totiž žaludeční viróza donesená ze školky, takže normální dospělý neměl šanci 🚷 Nejdřív odpadlo mláďátko a do 24 hodin i my dospělí ⤵️

❌ Takže workshopy s malbou kobaltem se nekonaly. A ani ještě nejsou vypálené lampy z posledního vyřezávání lamp ♨️

A víte, co se stalo? 🔀 Vůbec nic! Nejdřív jsem s tím v sobě bojovala. Vždyť nedodržím, co jsem slíbila! A pro tolik lidí!!! A pak jsem to pustila a nechala plynout 🔀 Jako… ono nebylo jiné cesty 😊

Ejchuchu. Úlevné, když na sebe netlačím a nechám to být. Ať se 》to《 děje i třeba jinak, než byly moje plány.

Mějte se mnou tedy ještě chvíli trpělivost. Jen co se oklepu, napíšu vám všem nové termíny – jak malby kobaltem 💙 Tak i glazování vašich nádherných lampiček 🔥

A na té fotce je naše už téměř zdravé mládě, jak pozoruje cvrkot na hrušni, kde se krmí sýkorky 🐦 Sledovali jsme to dneska všichni snad hodinu. Dobré kino 📽🎬🎥

Přeju Vám i nám všem zdraví v nastalém únoru a v kostech příslib jara 🌱 Já už ho tam cítím 💚🏡🌳

PF 2019

Slunce ať hřeje
a Země plodí.
Oheň nám je nakloněný
a Voda námi proudí.

A ty, Větře,
cuchej mi vlasy
a hlaď mou tvář.
Ochlaď žár
i rozdmýchej oheň.

Přeju nám všem rok plný lásky a síly pro plnění svých přání.

 

Dnes je Slunovrat

Za nocí nejtmavších na Slunce pamatuj…

Dnes je Slunovrat. Oslava zrození nového Slunce, nových začátků. A také čas na poselství od našich předků. Z temnoty je do světla jen jeden malý paprsek.

DÁRKOVÁ POUKÁZKA: Ježíšek rozhodl, že se potřebuješ na chvíli zastavit a tvořit

Milí příznivci hlíny a tvoření,

pokud chcete některé ze Zastavení s keramikou nebo Zastavení s hlínou věnovat jako dárek svým blízkým nebo sami sobě, stahujte vánoční dárkovou poukázku v PDF zde


→ ♥ Jezisek rozhodl ♥ ←


Domluvte se se mnou předem, co přesně chcete nadělit a jak dárek uhradit. Nebo výběr nechte na aktuální nabídce, kterou zveřejňuji na webu či na Facebooku. Další možností je, se osobně domluvit na tom, co si jako dárek představujete, protože ne vždy plánuji kurzy a workshopy příliš dopředu.


Všechna Zastavení s keramikou a hlínou jsou soukromou akcí uzavřené skupiny nadšených zájemců o tvoření s hlínou a poznávání keramického světa. Do tohoto světa vás velmi ráda vezmu nahlédnout já i moji další přátelé a zároveň lektoři keramiky → Kontaktujte mě zde ←


Změna termínu Zastavení s hlínou / Vyřezávané lampy

Milí moji,
jako bych něco tušila. Přesně polovina z Vás, kteří jste se přihlásili na Zastavení s hlínou / Vyřezávané lampy, nemůže dorazit z vážných důvodů anebo jste nemocní. Vzhledem k tomu, že jsem včera večer také odpadla s virózou, nebudu nabízet uvolněná místa, ale prosincový termín ruším, protože považuji zdraví nás všech za přednější.

Zvu Vás na dva nové termíny:

  • sobota 12. ledna od 13 do 17 hodin
  • sobota 26. ledna od 13 do 17 hodin.

Přeji Vám všem brzké uzdravení a děkuji za pochopení těm, kteří se těšili na setkání.
Přeji krásné zahájení adventu. Veru.