Tvoříme na RAKU výpal


Kurzy, Moje tvorba, Uncategorized / Čtvrtek, Březen 28th, 2019

Zastavení s hlínou / Tvoříme na RAKU výpal

sobota 6. dubna 2019, 13-17 hodin

Workshop pro skupinu odvážných, kteří se přihlásili na celodenní RAKU výpal a chtějí poradit anebo společně tvořit a vzájemně se inspirovat.

» Co je to RAKU a raku výpal si přečtěte → v článku na odkaze zde. ←

» Bližší informace pro přihlášené na → celodenní workshop s RAKU výpalem najdete zde. ←

» Přihlášení → na mém mailu ←


Všechna Zastavení s keramikou a hlínou jsou soukromou akcí uzavřené skupiny nadšených zájemců o tvoření s hlínou a poznávání keramického světa. Do tohoto světa vás velmi ráda vezmu nahlédnout já i moji další přátelé a zároveň lektoři keramiky → Kontaktujte mě zde ←


Co nás čeká

Čeká nás zastavení s hlínou, chvíle klidu a vyčištění hlavy. Společně probereme vaše tvůrčí nápady, které chcete v rámci RAKU výpalu zrealizovat.

Zaměříme se na specifické úpravy ploch pro raku pálení. Vysvětlím způsoby a možnosti, které se při raku výpalech nabízejí pro finální dekorování povrchů keramických výrobků.


Kde hledat inspiraci

Pro RAKU výpaly je specifické to, že výrob ky jsou určené převážně k dekoraci, podrobně se o tom rozepisuji v článku → RAKU výpal ← Z RAKU výpalů tedy většinou vznikají dekorace do interiéru i do zahrad či na terasu, vázy anebo leštěné dózy s víčky, různé sošky a drobnosti. Povrchy jsou velmi specifické barvami glazur, zakouřením od ohně anebo přiložením koňských žíní či ptačího peří.

Inspiraci zkuste hledat např. na Pinterestu. Mám tam zveřejněnou nástěnku s různými nápady pro RAKU tvoření, → najdete ji zde. ← Další inspiraci hledejte u různých tvůrců, kteří se raku pálením zabývají. U nás je to třeba → Michal Plíhal ←.

Vzhledem k technologii výpalu amerického raku nejsou výrobky vhodné pro styk s potravinami a nejsou vhodné ani pro uchovávání kapalin, např. tedy vázy jsou vhodné pouze pro sušiny.


Příspěvek na setkání / 500 Kč / zahrnuje:

  • 4 hodiny workshopu
  • materiál, hlínu vhodnou pro RAKU výpal
  • nástroje a pomůcky, skalpely, děrovače, jehly, špachtle apod.
  • sušení výrobků u mě v dílně pod mým dohledem
  • závěrečná retuš před vložením do pece
  • přežahnutí výrobků

Rezervace

Rezervujte si své místo na mailu Veru@dilnaudubu.cz nebo na telefonu 603 837928.

Co s sebou

S sebou si vezměte své nápady a inspirace, oblečení, které si dovolíte případně umazat, hadr na ruce, ručník a bačkůrky.
Něco na zub. Na kávu a čaj vás zvu.

Těším se na společný čas s vámi a hlínou. Veru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *